Oświadczenie KOD w sprawie ataków na Facebook 02.01.2016 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
2705
post-template-default,single,single-post,postid-2705,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie KOD w sprawie ataków na Facebook 02.01.2016

Komitet Obrony Demokracji

W dniach 30 grudnia 2015 – 02 stycznia 2016 grupy Komitetu Obrony Demokracji na Facebooku, gromadzące przeszło 50 tysięcy osób, stały się celem masowych ataków przeprowadzonych przez nieznane osoby. Jest to zamach na leganie działający ruch społeczny, którego celem jest obrona demokratycznego Państwa i Konstytucji. To bezprecedensowy atak na wolność słowa w polskim internecie oraz próba utrudnienia nam kontaktowania się z naszymi sympatykami.
Mimo interwencji w centrum pomocy Facebooka i wielokrotnych obietnic przywrócenia normalnego funkcjonowania zaatakowanych grup, ich działanie jest nadal bardzo utrudnione. Co więcej, w wyniku ataków Facebook zablokował korzystanie z wszelkich form promowania działań KOD, między innymi wklejania linków do grup i stron KODu, korzystania z hasztagu #KOD. Uniemożliwiło to także przyjmowanie nowych sympatyków ruchu.
Stanowczo przeciwko temu protestujemy. Liczymy na to, że Facebook jako korporacja o ogromnym potencjale zmobilizuje swoje środki i szybko przywróci normalność w działaniu naszych grup KOD na Facebooku.

Komitet Obrony Demokracji