Grudziądz - lokalne porozumienie w sprawie OKW podpisane - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
28457
post-template-default,single,single-post,postid-28457,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Grudziądz – lokalne porozumienie w sprawie OKW podpisane

12 listopada 2022, godz.12:00 Rynek Główny w Grudziądzu – podpisano lokalne porozumienie przedstawicieli opozycyjnych partii politycznych i Komitetu Obrony Demokracji w sprawie Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

Celem Obywatelskiej Kontroli Wyborów jest przeciwdziałanie możliwym nieprawidłowościom podczas wyborów w Polsce. Porozumienie dotyczy wspólnych działań: naboru oraz koordynacji obsady komisji wyborczych, członków komisji, obserwatorów społecznych i mężów zaufania, obserwacji oraz kontroli przebiegu procesu wyborczego, systemowego raportowania wyników wyborów oraz potencjalnych nieprawidłowości.

Heleny Maria Kopycińska relacjonuje:

Spotkaliśmy się w gronie Przyjaciół z partii i ugrupowań opozycyjnych, by podpisać porozumienie o wspólnym przystąpieniu do Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Porozumienie to, jest naszym wspólnym zobowiązaniem do ciężkiej roboty, do dalszego rozwijania się społeczeństwa obywatelskiego. Jest także nadzieją na wygranie walki o Polskę. Polskę, gdzie każdy znajdzie swoje miejsce do dobrego życia, bez koszmarnego podziału, z czystym powietrzem, bez zaduchu faszystowskiego. Wierzę, że te nasze marzenia się spełnią.

Podpisy złożyli przedstawiciele organizacji oraz obecni Grudziądzanie, którzy otrzymali ulotki dot.OKW. Dziękuję wszystkim za obecność: Beacie Kulpińskiej- Gurbin (Polska2050), Annie Pastuszce (PSL), Rafałowi Heidkowi (Lewica), przedstawicielowi PO oraz członkom i sympatykom grudziądzkiego KOD wraz z mieszkańcami naszego miasta.

 

Fot. Helena Maria Kopycińska