Dobrobyt na dziś czy na jutro? - cykl debat Konstytucja25 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27448
post-template-default,single,single-post,postid-27448,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Dobrobyt na dziś czy na jutro? – cykl debat Konstytucja25

Zapraszamy na 4. spotkanie z cyklu debat „KONSTYTUCJA25 – Rozmowy w 25-lecie Konstytucji“ 27 lipca (środa), godz. 20:00.

W debacie „Dobrobyt na dziś czy na jutro?” naszymi gośćmi będą

  • Magdalena Gałkiewicz, sekretarzyni Partii Zieloni, ekofeministka, weganka, aktywistka społeczna działająca na rzecz praw człowieka, praw zwierząt, ochrony przyrody.
  • Marek Tatała, wiceprezes Fundacji Wolności Gospodarczej, ekonomista, manager w sektorze organizacji pozarządowych, ekspert ds. polityki gospodarczej, regulacji i ekonomicznej analizy prawa.

Dyskusja, którą poprowadzą Ewelina Pytel i Łukasz Szopa, dotyczyć będzie relacji zasady zrównoważonego rozwoju, zapisanej w art. 2 Konstytucji oraz zapisanej w art. 20 wolności działalności gospodarczej. Porozmawiamy więc nie tylko o tym, co oznaczają te dwie zasady i wartości, ale i jak rozumiane były podczas pisania Konstytucji RP, a jak rozumiane mogą być dzisiaj. Szczególnie ważnym zagadnieniem będą nie tylko pola sporów i konfliktów tych dwóch przepisów, ale – możliwości dopełniania się i tworzenia wspólnych wizji nie tylko ekonomicznego dobrobytu dla Polski.

Link do udziału w spotkaniu via Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/87360247663

Transmisja na żywo: fanpage FB Komitetu Obrony Demokracji:  TUTAJ