Długi marsz do równości - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30107
post-template-default,single,single-post,postid-30107,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Długi marsz do równości

W niedzielę, 23 kwietnia 2023, Małgorzata Besz-Janicka, przewodnicząca ZR KOD Opolskie, uczestniczynła w spotkaniu sieciującym, zorganizowanym przez Tęczowe Opole i Fundację Równość.org.pl, w ramach projektu dotyczącego wolności zgromadzeń.
Od początku rządów PiS demonstracje uliczne stały się jedną z niewielu możliwości wpływu na polityków, a także środkiem do mobilizowania społeczeństwa i opinii publicznej. Protesty w obronie niezależności sądownictwa i praworządności, wolności mediów, praw kobiet, a także przeciw dyskryminacji osób LGBTQPiA+ i innych mniejszości, demonstracje i happeningi w obronie klimatu – uczyliśmy się, jak to robić i zbieraliśmy doświadczenia.
Przy tej okazji nasze prawa były wielokrotnie łamane, a władza konsekwentnie próbowała ograniczać zagwarantowaną w Konstytucji wolność zgromadzeń. Szczególnie mocno i drastycznie doświadczyła tego za rządów PiS społeczność LGBTQPiA. Dlatego tak ważne jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, a także dobrymi praktykami i sposobami zapewnienia bezpiecznego i skutecznecznego przebiegu zgromadzenia.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Tęczowe Opole za zaproszenie! To była wielka przyjemność i okazja, aby poznać Was lepiej i móc porozmawiać o różnych aspektach organizacji zgromadzeń, o Waszych / naszych prawach i o tym, jak najlepiej z nich korzystać.
Małgorzata Besz-Janicka: „Dziękuję za wspaniałą atmosferę i za to, że ciągle się od Was uczę odwagi, empatii, determinacji i wrażliwości na inne / innych.”
❤🧡💛💚💙💜
↪️ Przy okazji – zapraszamy serdecznie na stronę realizowanego przez Komitet Obrony Demokracji projektu ↘️ manifestacje.pl, gdzie znajdziecie sporą dawkę wiedzy na temat różnych aspektów organizacji zgromadzeń.
🔺️🔻 Zapraszamy też do dołączenia do Obywatelskiej Kontroli Wyborów.
Link do rejestracji:
To bardzo ważne, abyśmy wszyscy, jako obywatelki i obywatele, dopilnowali prawidłowości wyborczego głosowania, gdyż władza łamiąca demokrację i prawa człowieka, nie zasługuje na nawet odrobinę naszego zaufania.
Wierzymy jednak mocno, że Wasz / nasz długi marsz do równości i wolności zakończy się jeszcze tej jesieni zwycięstwem strony prodemokratycznej przy urnach wyborczych i odsunięciem politycznych troglodytów od władzy!
🌈💪✌️
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i tekst „BOJOWNIKOM POL POLS WSZYSTKICH NAS A NIE ZASZCZUJECIE FACISZY”Może być zdjęciem przedstawiającym tekst