KOD na KORD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30764
post-template-default,single,single-post,postid-30764,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD na KORD

22 kwietnia odbył się VI Kongres KORD pod hasłem „WYBIERAMY PRZYSZŁOŚĆ” .

 

W panelu „Zaangażowanie obywateli w wyborach 2023 – Jak? Kiedy? Z kim?” o swoich działaniach mówili przedstawiciele i przedstawicielki organizacji monitorujących przebieg wyborów i kontrolę procesu wyborczego – Zofia Lutkiewicz (Fundacja Odpowiedzialna Polityka), Małgorzata Hallewell (Polonia Głosuje) Róża Rzeplińska (MamPrawoWiedziec.pl, Stowarzyszenie 61) i Marcin Skubiszewski (Obserwatorium Wyborcze).

 

Michał Leśniak, koordynator Obywatelskiej Kontroli Wyborów KOD przedstawił główne założenia naszego projektu.

W kongresie wzięli udział koordynatorzy Obywatelskiej Kontroli Wyborów, koderzy i koderki z różnych miast. Wymienialiśmy się doświadczeniami i nawiązaliśmy nowe kontakty z osobami i grupami zaangażowanymi w budowanie demokracji i przyszłości po wyborach. To były bardzo budujące spotkania, jesteśmy przekonani, że już niedługo zaowocują współpracą.

 

Dziękujemy Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych za zaproszenie, spotkamy się także podczas przystanków Tour de Konstytucja.