Bojkot podręcznika do HiT - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27467
post-template-default,single,single-post,postid-27467,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Bojkot podręcznika do HiT

Od 1 września ze szkół ponadpodstawowych znika obowiązkowy WOS i edukacja obywatelska, a pojawia się HiT. Pozbawienie polskich uczniów i uczennic edukacji obywatelskiej, to obniżenie świadomości społecznej i jakości edukacji.

Przedmiot, który wchodzi we wrześniu do szkół średnich, będzie obowiązkowy. Ale nie ma obowiązku korzystania z jednego, konkretnego podręcznika. Podręcznik do HIT-u, czyli historii i teraźniejszości prof. Wojciecha Roszkowskiego został ostro skrytykowany przez bardzo wiele godnych zaufania osób i środowisk związanych z Wolną Szkołą.

Dlatego NIE REKOMENDUJEMY tego podręcznika.

Uważamy, że jest groźny dla procesu edukacji Państwa dzieci, bo jest to w istocie materiał propagandowy, który nachalnie narzuca świat wartości oraz sposób postrzegania rzeczywistości partii rządzącej PiS. – Dzieci mają prawo do wiedzy obiektywnej i do własnych ocen. Szkoła musi być wolna!

Dlatego, jeśli podzielacie Państwo nasze zdanie, zachęcamy do jak najszybszego poinformowania dyrekcji szkoły, że nie chcecie, aby dzieci uczyły się z tej książki.

Jak to zrobić?

Wyślij list (o treści poniżej) na adres e-mail szkoły Waszego dziecka:

TREŚĆ WIADOMOŚCI:
Uprzejmie informuję, że nie dokonam zakupu podręcznika do przedmiotu HIT wydawnictwa Biały Kruk autorstwa Wojciecha Roszkowskiego dla mojego dziecka i proszę o wzięcie tego pod uwagę przy tworzeniu wykazu podręczników na rok 2022/2023.

Pisma do dyrekcji szkół przygotowało także stowarzyszenie Nasz Bocian – link TUTAJ.