Białystok solidarny z represjonowanymi sędziami - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26023
post-template-default,single,single-post,postid-26023,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Białystok solidarny z represjonowanymi sędziami

Pikietę pod hasłem „Wolne Sądy, Wolne Media, Wolni Ludzie” zorganizował we wtorek 18 stycznia 2022 podlaski Komitet Obrony Demokracji.

Zgromadzeni pod Sądem Okręgowym przy ul. M. Curie-Skłodowskiej w Białymstoku mieli ze sobą tekturowy transparent z napisem „Pałkami prawdy nie da się zabić!” i banery „Wolne sądy” oraz „Wspieramy sędziów niezależnych – KOD”.
W każdym 18. dniu miesiąca w całej Polsce odbywają się solidarnościowe protesty sędziów i obywateli. Solidarni z represjonowanymi sędziami, żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów!
Już nie tylko sędziowie i prokuratorzy. Rzecznik dyscypliny Radzik chce ścigać także adwokatów i radców prawnych kwestionujących legalność powołania sędziów z udziałem neoKRS.
„To próba systemowego zamykania prawa do sądu. Represje mają uderzać już nie tylko w sędziów, ale też w adwokatów i radców prawnych” – skomentował sprawę prezes stowarzyszenie sędziów Iustitia prof. Krystian Markiewicz.
Wysokość kary za niestosowanie prawa UE wynosi już ponad 70 milionów EURO! Codziennie kara wzrasta o 1 000 000 EURO!

Relacja w „Gazecie Wyborczej” – kliknij