5. Rocznica śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza - Gdańsk 13.01.2024 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32276
post-template-default,single,single-post,postid-32276,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

5. Rocznica śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza – Gdańsk 13.01.2024

Piąta rocznica zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza. zgromadziła tysiące osób przy tablicy upamiętniającej miejsce gdzie prezydent został śmiertelnie ugodzony nożem na scenie finału WOŚP.
Na uroczystości obecna była, między innymi, rodzina prezydenta Magdalena Adamowicz z córkami, brat Piotr Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Premier Donald Tusk.
Ze sceny padło wiele wzruszających słów. Pustki po tobie wciąż nie mogę zaakceptować mówiła Prezydent Gdańska. Ta tragiczna i bezsensowna śmierć nadała sens wyzbycia się pogardy i nienawiści – powiedział Premier Donald Tusk. Pięknie słowa skierowała do Pawła Adamowicza żona Magdalena Adamowicz – Pawle możesz być dumny ze swoich córek, są mądre i piękne, z Gdańszczanek i Gdańszczan, którzy licznie poszli do wyborów parlamentarnych i z Polski, która staje się teraz krajem o jakim zawsze marzyłeś.
Wiec zakończył się wzruszającym utworem Soud of Silence, który już zawsze będzie kojarzył się z Prezydentem Pawłem Adamowiczem i złożeniem kwiatów na pamiątkowej tablicy przed wejściem do Złotej Bramy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.