5. rocznica zamachu na Pawła Adamowicza - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32290
post-template-default,single,single-post,postid-32290,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

5. rocznica zamachu na Pawła Adamowicza

W Kielcach i Starachowicach uczciliśmy pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Został on zamordowany przez politycznego fanatyka pięć lat temu na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W sobotę 13.01.2024 na kieleckim rynku, jak co roku uczestnicy uroczystości ku czci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ułożyli serce ze zniczy. O tym tragicznym wydarzeniu przypomnieli również mieszkańcy Starachowic.
– Pamiętajmy o tym, że do tej tragedii doprowadziła zaplanowana mowa nienawiści. A okrucieństwo słów zrodziło okrucieństwo czynów. Niech te Serca Świateł w całej Polsce symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży — mówiła Lidia Palacz, przewodnicząca Komitetu Obrony Demokracji w regionie świętokrzyskim.
Ubolewała, że po 15 października mowa nienawiści w środowiskach Zjednoczonej Prawicy nie wygasła. – Polski Poseł, wybrany w tych historycznych wyborach 15 października, gaśnicą gasi świece na świeczniku chanukija, upamiętniającym żydowskie święto. Atakuje kobietę, która próbuje go powstrzymać. I to wszystko dzieje się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej — przypomniała. Wyliczyła też skandaliczne słowa Jana Pietrzaka na antenie telewizji Republika – drwił on z Auschwitz i uchodźców – oraz Marka Króla, który w kontekście kryzysu uchodźców wygłosił faszystowskie tezy. Lidia Palacz zauważyła, że w obu tych przypadkach prowadzący wywiady redaktorzy nie reagowali.
Zgromadzeni przypomnieli, że 28 stycznia podczas 32. Finału WOŚP znowu pokażemy, że wrócił cudowny czas dzielenia się dobrem!

Foto: Dagmara Głodowicz/KOD Świętokrzyskie, KOD Starachowice