101 rocznica urodzin Władysława Bartoszewskiego - Sopot 19.02.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29477
post-template-default,single,single-post,postid-29477,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

101 rocznica urodzin Władysława Bartoszewskiego – Sopot 19.02.2023

19.02.2023 spotkaliśmy się przy pomniku Władysława Bartoszewskiego w Sopocie, by złożyć kwiaty z okazji 101. rocznica urodzin Władysława Bartoszewskiego, patrona Komitetu Obrony Demokracji.
Spotkanie otworzył wiceprezydent Miasta Sopot #MarcinSkwierawski przypominając, że profesor 2007 roku przyjął zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Sopot, życiorys profesora oraz to, że profesor był wielkim orędownikiem pojednania polsko-niemieckiego i polsko-żydowskiego, jak również budowniczym silnego demokratycznego państwa polskiego, szanowanego w Europie. #KrzysztofKolarz prezes stowarzyszenia #WartoByćPrzyzwoitym przypomniał dzieło profesora, będące nie tylko wzorem do naśladowania, ale też będące przykładem dla przyszłych pokoleń. #EwaTopór_Nawarecka przewodnicząca pomorskiego regionu #KOD przypomniała wartości profesora Bartoszewskiego i potrzebny nam jego autorytet. Z wartości wymieniła szacunek, cierpliwość – gdy ktoś mi sześćdziesiąt lat temu, gdy stałem skulony na placu apelowym w Auschwitz powiedział, że będę miał przyjaciół Niemców, obywateli demokratycznego, zaprzyjaźnionego kraju, to bym powiedział, że to wariat, nienawiść czy mądrość – nie ma sytuacji bez wyjścia tam, gdzie jest człowiek, który posiada wolę walki i wytrwania, który jest opanowany, czujny i twardy, wiara – jeśli wszystko nas dzieli, to dialog nie ma sensu i zaufanie – kocham moich rodaków, którzy doprowadzają nas do cholery. #JacekTaylor, wielki przyjaciel profesora, przypomniał jedno z powiedzeń profesora – rób co uważasz, uważaj co robisz! Na zakończenie zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem profesora.
—————————————————————————————————————————————
—————————————————————————————————————————————