Atak na biuro KOD w Gdańsku - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29492
post-template-default,single,single-post,postid-29492,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Atak na biuro KOD w Gdańsku

Nieznani sprawcy wybili szybę w biurze Komitetu Obrony Demokracji w Gdańsku w niedzielę 19.02.2023 r. Poniżej oświadczenie Zarządu Regionu Pomorskiego KOD.

Biuro pomorskiego regionu Komitetu Obrony Demokracji użytkujemy od siedmiu lat. Ostatnio znajdowaliśmy w skrzynce na listy dziesiątki paszkwili, pisanych wyszukaną kaligrafią, z wyjątkową złośliwością, z groźbami kierowanymi nie tylko do nas, ale też do partii opozycji, do kobiet walczących o swoje prawa, do obywateli LGBT i wszystkich, których nie lubi partia rządząca. Sprawę paszkwili zgłosiliśmy na policję, do prokuratury i sądu. Jesteśmy organizacją nastawioną pokojowo, działamy bez przemocy, zgodnie z prawem i tak chcemy rozwiązywać nasze problemy. Nie zasługujemy na obelgi, obrażanie i zastraszanie.
Dzisiaj wybito nam jedno z okien dwuszybowej witryny. Zastanawiamy się, jakie były motywy wyrządzenia tej szkody? Czy sprawcy chodzi o zastraszenie nas, działaczy, którzy nie boją się krytykować poczynań tego rządu?
Sprawę wyjaśniać będzie policja, która licznie przybyła do biura na nasze wezwanie.
Dzięki pomocy członków i naszych sympatyków tymczasowo zabezpieczyliśmy biuro. Z całego serca dziękujemy osobom, które chcą pomóc nam naprawić wyrządzone szkody.

Zarząd Regionu Pomorskiego
Komitet Obrony Demokracji