Zjazd KOD. Władze wybrane na dwa lata - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26921
post-template-default,single,single-post,postid-26921,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zjazd KOD. Władze wybrane na dwa lata

Władze statutowe Komitetu Obrony Demokracji Region Wielkopolska na kolejną dwuletnią kadencję wybrano podczas zjazdu członków stowarzyszenia w sobotę 21 maja. Zebrani przegłosowali też uchwałę ws. jedności demokratycznej opozycji.

W sobotę 21.05.2022 r. odbyło się w Poznaniu Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków Komitetu Obrony Demokracji w Wielkopolsce.

W toku obrad uczestnicy wybrali władze statutowe KOD WIELKOPOLSKA na kolejną dwuletnią kadencję. Zebranie dokonało wyboru: Przewodniczącego Zarządu Regionu, członków Zarządu Regionu, Regionalnej Komisji Rewizyjnej oraz Regionalnego Sądu Koleżeńskiego, a także delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów KOD.

Nowym Przewodniczącym Regionu KOD WIELKOPOLSKA został ponownie wybrany Sławomir Majdański — wieloletni lider wielkopolskiego KOD. W składzie sześcioosobowego Zarządu Regionu znaleźli się zarówno członkowie poprzedniego zarządu, jak i zupełnie nowe osoby.

Podczas obrad głos zabrali także zaproszeni goście: senator Marcin Bosacki (KO – PO), poseł Adam Szłapka (KO – Nowoczesna) oraz Przewodniczący Zarządu Głównego KOD Kuba Karyś.

Zebrani przegłosowali też uchwałę ws. jedności demokratycznej opozycji. Poniżej jej treść:

Uchwała Regionalnego Walnego Zebrania Członków KOD Wielkopolska

Jedność demokratycznej opozycji daje realną szansę pokonania PiS w zbliżających się wyborach.
Jednak jedność partii opozycyjnych to nie tylko liderzy ściskający sobie dłonie przed kamerami, ale także pełna, zgodna, spontaniczna współpraca szeregowych członków tych partii w regionach i strukturach lokalnych.
Dlatego apelujemy do lokalnych działaczy partii i środowisk demokratycznych o szeroką, kompleksową współpracę w projektach, które wspólnie możemy realizować i pokazanie społeczeństwu demokratycznemu, że wspólny wysiłek na rzecz idei takich jak praworządność, tożsamość europejska i wolne sądy jest realny i tworzy niemożliwy do uzyskania w każdy inny sposób efekt synergii.
Jednocześnie zapewniamy, że Komitet Obrony Demokracji Region Wielkopolska wspierać będzie każdą taką inicjatywę.
Daty takie jak np. 4 czerwca to nasze wspólne daty. Działajmy na rzecz ich upamiętniania wspólnie i bez wewnętrznej w środowisku demokratów rywalizacji.

Komitet Obrony Demokracji
Region Wielkopolska
21 maja 2022 r.