KOD z wizytą w Brukseli - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26903
post-template-default,single,single-post,postid-26903,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD z wizytą w Brukseli

Delegacja KOD z Podkarpacie gościła w Brukseli na zaproszenie europosłanki Elżbieta Łukacijewskiej. – Pobyt w sercu Europy pozostawił niesamowite wrażenia, dostarczył dużo wiedzy o zwiedzanych obiektach oraz o funkcjonowaniu instytucji unijnych – relacja z wizyty poniżej.

Doceniono nasze działania w obronie demokracji, w promowaniu i umacnianiu obecności Polski w Unii Europejskiej i wartości unijnych w Polsce i oto w dniach 15 – 19. 05. zostaliśmy zaproszeni do udziału w wycieczce do jednej ze stolic Unii  Europejskiej – do Brukseli. Pani europosłanka z Podkarpacia, Elżbieta Łukacijewska zorganizowała wyjazd autokaru wycieczkowego w ramach promowania wiedzy o Unii Europejskiej i kilka miejsc zaoferowała nam, przedstawicielom Komitetu Obrony Demokracji Podkarpacie.

Pojechało 6 osób z naszego oddziału. Wycieczka była piękna i w krótkich słowach nie da się opisać wrażeń z pobytu w Belgii. Po drodze zwiedzaliśmy Brugię – cudowne średniowieczne miasto w północno-zachodniej Belgii. Z powodu obfitości kanałów w historycznej części miasta Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją.

Z Brugii pojechaliśmy do Brukseli, gdzie przez dwa dni zwiedzaliśmy nie mniej piękną starówkę oraz dzielnicę parlamentarną. Stolica Belgii jest bardzo różnorodnym miejscem. To mieszanka historii, średniowiecznych budynków z nowoczesną architekturą. To oczywiście siedziba władz Unii Europejskiej, jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast w Europie.

W programie było zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zwiedzanie Parlamentarium – czyli ośrodka edukacji europejskiej, wejście do Parlamentu Europejskiego, do sali plenarnej, spotkanie z panią europoseł Łukacijewską, wspólne zdjęcia w budynku Parlamentu, na dziedzińcu, chwila rozmowy, spacery w ramach czasu wolnego.

Pobyt w Brukseli, w sercu Europy pozostawił niesamowite wrażenia, dostarczył dużo wiedzy o zwiedzanych obiektach oraz o funkcjonowaniu instytucji unijnych, zwłaszcza że mieliśmy świetnego pilota wycieczki, dysponującego ogromną wiedzą i umiejącego doskonale ją przekazywać.

Spotkaliśmy, jako przedstawiciele KOD-u osoby z innych środowisk i miejscowości. Dużo czasu spędziliśmy na rozmowach z osobami wywodzącymi się z tego samego nurtu opozycyjnego co my, czyli z Rebeliantami z Mielca i innymi mniej lub bardziej zaangażowanymi w działalność opozycyjną.

Podsumowując – wspaniała wycieczka, niezapomniane wrażenia, masa przeróżnych zdjęć i ogromne podziękowania dla Pani Europoseł Elżbiety Łukacijewskiej i jej asystentek.

Załączone zdjęcia przedstawiają obiekty w Brukseli i w Brugii oraz naszą KOD-ową grupę w Parlamencie Europejskim i w wybranych miejscach, które zwiedzaliśmy.