Zielona Góra: Europo, nie odpuszczaj! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
17634
post-template-default,single,single-post,postid-17634,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zielona Góra: Europo, nie odpuszczaj!

11.06.2018 r. pod Sądem Rejonowym w Zielonej Górze, KOD Lubuskie wraz z innymi organizacjami społecznymi, zorganizował pikietę pod hasłem: Europo! Nie odpuszczaj!
Również w Żarach i Żaganiu, w proteście pod sądami stanęli członkowie i sympatycy KODu.
Celem pikiet było osobiste udzielenie wsparcia inicjatywie wystosowania listu do Komisji Europejskiej, aby ta wystąpiła z wnioskiem o niezwłoczne skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości UE. Jest to jedyna droga powstrzymująca „wycinkę sędziów” SN, która na mocy niekonstytucyjnej ustawy o SN może nastąpić już po dniu 3 lipca.
List do KE podpisało ponad sto organizacji i ugrupowań, a także wybitne osobistości.

Drugim celem pikiet, było oddanie szacunku dla małej grupki aktywistów KODu, która najpierw w namiocie, a później w przyczepie przy al. Ujazdowskich w Warszawie, vis a vis KPRM, przez 818 dni, przez 24 godziny na dobę, w deszczu, mrozie i upale, prowadziła nieprzerwanie protest, w którym jako KOD domagaliśmy się wydrukowania wyroku TK K47/15 z 9 marca 2016r. o Trybunale Konstytucyjnym. Cel został osiągnięty. Wyrok został po 818 dniach „niezwłocznie” (jak prawo nakazuje) przez PiSowskich urzędników wydrukowany.
… Presja ma sens…


Źródło: KOD Lubuskie
W mediach:
Protest przed sądem w Żaganiu
http://www.rzg.pl/kod-znow-pod-sadami/
http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,23527167,pikieta-przed-sadem-w-zielonej-gorze-apel-do-komisji-europejskiej.html