Zgromadzenie Narodowe. Starogard Gdański - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15119
post-template-default,single,single-post,postid-15119,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zgromadzenie Narodowe. Starogard Gdański

Zgromadzenie Narodowe, Starogard Gdański
05.12.2017, godz. 19.00
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim, Kościuszki 30
„To jest przełomowy moment dla polskiej demokracji. Jeśli zostanie przejęta polityczna kontrola nad Sądem Najwyższym. Jeżeli zostaną stworzone mechanizmy kontrolowania tego, co dzieje się podczas wyborów i przed nimi, np. przejęcie komisarzy wyborczych, to przez wiele lat może nie być od tego odwrotu. Odwrotu od centralizacji władzy i odejścia od systemu demokratycznego” – komentuje aktualną sytuację w Polsce Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
5 grudnia na g. 15:00 prezydent zwołał w Sejmie Zgromadzenie Narodowe, by wygłosić orędzie i zainaugurować obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
5 grudnia na g. 19:00 my, Naród, zwołujemy własne Zgromadzenie Narodowe pod sądami w całej Polsce, by wygłosić orędzie do prezydenta i zainaugurować grudniową walkę o wolną Polskę. Nie cofniemy się! Bo w Polsce w grudniu dzieją się złe rzeczy. W grudniu 1970 Gomułka utrwala władzę mordując. W 1981 Jaruzelski utrwala władzę aresztując i mordując. W 2015–2017 Kaczyński w bardziej wyrafinowany sposób wprowadza autorytaryzm i łamie Konstytucję poprzez swych podwładnych z prezydentem na czele. A gdy łamana jest Konstytucja, łamany jest człowiek.
Nie daj się złamać! Przyjdź i zaprotestuj w obronie Twojej wolności! Bo bez wolnych sądów i wolnych wyborów wolnej Polski nie będzie!