Wejherowo: Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15116
post-template-default,single,single-post,postid-15116,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wejherowo: Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska

Wejherowo, 05.12.2017, godz. 19.00
Sąd Rejonowy, ul. Sobieskiego 302
Szanowni Państwo.
W dniu 05.12. prezydent Duda zwołał Zgromadzenie Narodowe podczas którego wygłosi orędzie.
Prace w Sejmie nad ustawami dotyczącymi SN i KRS na tą chwilę zostały zakończone. Teraz trafią one do Senatu. Poprawki które PIS przegłosował w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka są absolutnie niezgodne z Konstytucją. Ta niekonstytucyjność wynika z podporządkowania politykom Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądowniczej a także ze skrócenia kadencji sędziów Sądu Najwyższego w tym Pierwszej Prezes SN. Co ciekawe, na komisji sejmowej poseł Pawłowicz sama przyznała, że poprawki PISu są niekonstytucyjne ale ona tak jak reszta klubu PIS będzie za nimi głosowała. To świadczy o tym jak rządząca partia traktuje Konstytucję i obowiązujące prawo.
Ta zasada, że wymiar sprawiedliwości a przede wszystkim sądy, ma być podporządkowany woli narodu (czytaj, Sejmu czyli polityków) jest w prostej linii przeniesiona z czasów PRLu.
PIS robi w naszym kraju PRL-bis. Zlikwidowanie niezawisłości sadów oznacza koniec demokracji takiej jaką mamy w krajach Europy Zachodniej. Polska stanie ustrojowo podobna do Rosji czy Białorusi. Tam też jest demokracja, też są wybory. Tam również sądy realizują wolę narodu.
My, ludzie wolni nigdy nie możemy się na to zgodzić. Naszym prawem i naszym obowiązkiem jest protestować przeciwko tym niekonstytucyjnym zmianom.
W dniu 05.12. zrobimy swoje Zgromadzenie Narodowe, pod sądem w Wejherowie. Zapraszam ze świeczkami oraz flagami. Pokażemy znowu nasze niezadowolenie i sprzeciw wobec tego co robi ta władza. Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska!!!!