"Zboczeńcami" nazwali uczestników marszu równości. KOD protestuje - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27417
post-template-default,single,single-post,postid-27417,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

„Zboczeńcami” nazwali uczestników marszu równości. KOD protestuje

„Stanowczo protestujemy przeciwko siejącemu nienawiść napisowi, umieszczonemu na stadionie piłkarskim Suzuki Arena oraz bierności władz klubu Korona Kielce, które nie zapobiegły wniesieniu haniebnego baneru na sportową arenę oraz nie interweniowały skutecznie, gdy zawisł on na trybunach” – czytamy w oświadczeniu zarządu świętokrzyskiego KOD. Cały tekst poniżej.

Oświadczenie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
Komitetu Obrony Demokracji

Stanowczo protestujemy przeciwko siejącemu nienawiść napisowi, umieszczonemu na stadionie piłkarskim Suzuki Arena oraz bierności władz klubu Korona Kielce, które nie zapobiegły wniesieniu haniebnego baneru na sportową arenę oraz nie interweniowały skutecznie, gdy zawisł on na trybunach.
Baner o treści „Włodarze miasta ze zboczeńcami na marszu się prowadzają, o rocznicy ludobójstwa na Polakach nie pamiętają” zawisł podczas meczu piłkarskiego Korony Kielce z Legią Warszawa 16.07.2022 r.

Jako organizacja zajmująca się obroną demokracji, wolności i praw obywatelskich przypominamy, że niszczenie demokracji w historii Europy i świata zaczynało się od siania nienawiści wobec innych ludzi, mniejszości narodowych, etnicznych, seksualnych, religijnych. Takim sianiem nienawiści jest publiczne nazywanie „zboczeńcami” uczestników i sympatyków Marszu Równości — obywatelek i obywateli Kielc, którzy tutaj mieszkają i płacą podatki. To z tych podatków dofinansowywany jest klub Korona Kielce oraz stadion piłkarski. Urządzanie pokazów nienawiści wobec innych ludzi w miejscu publicznym, na arenie sportowej, w obecności 15-tysięcznej widowni, przynosi wstyd organizatorom meczu i władzom klubu piłkarskiego a hańbę osobom, podającym się za patriotów i kibiców sportowych.

Kielce, 19.07.2022