Zarząd KOD ws. oświadczenia Partii Zielonych. - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
10684
post-template-default,single,single-post,postid-10684,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zarząd KOD ws. oświadczenia Partii Zielonych.

Szanowni Państwo,
Komitet Obrony Demokracji powstał, by bronić takich wartości jak wolność, równość, demokracja, solidarność, różnorodność, wzajemny szacunek. Podobnie jak partia Zieloni i inne siły prodemokratyczne, walczymy dziś o powstrzymanie psucia demokracji i o powrót rządów prawa w Polsce. Obrona demokracji czy szacunek dla różnorodności, to wartości zapisane w manifeście KOD-u, stanową one nasze DNA.
KOD od początku swojej działalności sprzeciwia się nacjonalizmowi, agresji i ksenofobii. Walczymy o to, by ludzie mogli bez obaw wyrażać swoje poglądy czy mówić na ulicy w innym języku.
KOD powstał, by łączyć, a nie dzielić. Łączyć ludzi, którzy pomimo pewnych różnić, stoją razem w obronie podstawowych wartości. KOD nigdy tych wartości nie sprzeniewierzy, nie stanie ramię w ramię z ludźmi, którzy promują nacjonalizm, głoszą ksenofobiczne hasła czy palą na ulicach flagi naszych sąsiadów.
Rada Krajowa Partii Zieloni poinformowała dziś o zawieszeniu współpracy z Komitetem Obrony Demokracji w ramach Koalicji Wolność Równość Demokracja.
Jest nam niezręcznie, że doszło do sytuacji, w której pod znakiem zapytania staje współpraca z naszym ważnym sprzymierzeńcem. Tym bardziej, że jest to suma drobnych, choć istotnych zdarzeń, za które Mateusz Kijowski przeprosił.
Tylko wspólnymi działaniami wszystkich sił prodemokratycznych w Polsce mamy szansę sprzeciwić się złu – psuciu polskiego państwa, a także rosnącej fali ksenofobii i nienawiści.
Mamy nadzieję, że w toku rozmów z partią Zieloni wyjaśnimy zaistniałe nieporozumienie.
Zarząd KOD-u
14 listopada 2016