Z flagą UE przez Kraków - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
21407
post-template-default,single,single-post,postid-21407,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Z flagą UE przez Kraków

Przejazd przez Kraków z flagami Unii Europejskiej wyeksponowanymi na samochodach, aby przypomnieć o rocznicy wstąpienia Polski do UE, organizuje KOD Małopolskie 1 maja 2020 o godz. 12.

1 maja mija 16 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dotychczas świętowaliśmy tę rocznicę dumni, że znaleźliśmy się w gronie państw najbardziej rozwiniętych pod względem gospodarczym i dzielących takie wspólne wartości jak przywiązanie do praw człowieka czy praworządność.
Dzisiaj jednak Polska nie jest już państwem praworządnym, w którym niezależne sądy są w stanie skutecznie przeciwdziałać naruszaniu prawa przez władzę wykonawczą. Procedura głosowania, jaką szykuje nam PiS, nie spełnia standardów OBWE, Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwnaruszeniowe w sprawie „ustawy kagańcowej”, a przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej toczą się postępowania w sprawie naruszenia trójpodziału władzy.
W takim stanie prawnym Polska nie miałaby dzisiaj wstępu do tego elitarnego grona państw. Nasza obecność w Unii nie jest dana raz na zawsze. Zademonstrujmy zatem nasze przywiązanie do Unii Europejskiej i apelujmy do Komisji Europejskiej o stałe zaangażowanie na rzecz przywrócenia praworządności w Polsce.
Proponujemy wspólny przejazd przez miasto z flagami Unii Europejskiej wyeksponowanymi na naszych samochodach. Stosujmy się przy tym do przepisów ruchu drogowego oraz obostrzeń wynikających z rozporządzeń przeciwepidemicznych. Zabierzmy ze sobą zdrowy rozsądek, dobry humor i oczywiście flagi Unii.

Trasa przejazdu to Błonia – druga obwodnica – Błonia:

– ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego. Rozpoczęcie o godz. 12
– al. Focha
– Aleja Krasińskiego
– Rondo Grunwaldzkie
– Dietla
– Rondo Grzegórzeckie
– Rondo Mogilskie
– Nowy Kleparz
– Aleja Mickiewicza
– Aleja 3 Maja
– ul. Piastowska
– al. Focha

kontakt: Maciej Dudek tel. 604 060 297
facebook: https://www.facebook.com/events/573464816609406/

Biuro Mediów i Komunikacji
KOD Małopolskie

Tags: