Wspieramy niezawisłych sędziów i represjonowanych prokuratorów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22995
post-template-default,single,single-post,postid-22995,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wspieramy niezawisłych sędziów i represjonowanych prokuratorów

Podkarpacki KOD wspiera niezawisłych sędziów i represjonowanych prokuratorów.

Styczeń upłynął nam oprócz protestowania na strajkach kobiet na wspieraniu niezawisłych sędziów i „zesłanych” prokuratorów. Najpierw z inicjatywy Stowarzyszenia Sędziów Iustitia oraz Adwokatów Defensor Iuris  została zorganizowana  Sztafeta #ŁączyNasPraworządność. Mogli wziąć w niej udział nie tylko prawnicy, ale każdy obywatel, dla którego idea praworządności jest bliska.

Zostały wyznaczone trasy od granic naszego kraju gwiaździście do Warszawy, w sumie ok. 3000 km. Uczestnicy pokonywali jakiś odcinek w swojej okolicy pieszo, rowerem, kajakiem, wpław lub na nartach biegowych, dokumentowali to w jakiejś aplikacji i wysyłali screen do organizatorów. Po zakończeniu sztafety okazało się, że plan wykonano w 400%; przebiegnięto, przejechano, przepłynięto 11 945 km. Screeny z tras spływały z całego świata. Ludzi kochających Praworządność jest tak wielu, a jednak nie potrafiliśmy Jej obronić.

Kilkoro z nas KODerów z Rzeszowa postanowiło włączyć się w tę akcję. W piękną zimową niedzielę i w kolejnym dniu „zrobiliśmy” na rowerach i pieszo ok. 60 km.

Pikieta wsparcia dla niezależnych prokuratorów.

Stoimy wraz z rzeszowskimi sędziami i adwokatami oraz z „zesłanym” prokuratorem Arturem Matkowskim przed rzeszowską Prokuraturą Okręgową. Pozostali, oddelegowani w odległe miejsca, prokuratorzy otrzymali od nas kartki z wyrazami wsparcia i ofertą zwyklej międzyludzkiej pomocy.