Wspieramy Niezależnych Sędziów - Gdańsk 18.10.2022 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
28228
post-template-default,single,single-post,postid-28228,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wspieramy Niezależnych Sędziów – Gdańsk 18.10.2022

Kolejny 18. dzień miesiąca Wspieramy Niezależnych Sędziów Gdańsk.

Zebraliśmy się na schodach Sądu Okręgowego w Gdańsku. #MichałPiotrSzulc otwierając spotkanie przypomniał, że sędzia Piotr Gąciarek pomimo tego, że został przywrócony do pracy prawomocnym wyrokiem, nie został powołany do pracy przez prezeskę Sądu Okręgowego w Warszawie, która powołała się na przyszłą decyzję nowej Izby przy Sądzie Nadzwyczajnym. Zaakcentował, że to co się dzieje w sądownictwie, jest coraz mniej rozumiane przez obywateli, bo każda ze stron wydaje inne decyzje – nie wiemy, który wyrok jest prawomocny, a który nie. Musimy powiedzieć stanowcze DOŚĆ, tak dalej być nie może!

Dziekan Rady OIRP w Gdańsku #MagdaleniaWitkowska – nie możemy się poddać i skrupulatnie spisujemy imiona i nazwiska sędziów, którzy uniemożliwiają innym sędziów wykonywanie ich funkcji. Robimy to dla obywateli, którzy mają prawo do rzetelnego procesu. Niezawisły sąd, to jest przyszłość nasza, naszych dzieci i naszych wnuków!

SSR #DorotaZabłudowska cieszy mnie, że po dwóch latach tak liczne się gromadzimy, a jednocześnie martwi, że nadal musimy się gromadzić. My sędziowie nie możemy zostać obojętni na psucie prawa!

SSO #WeronikaKlawonn w swoim wystąpieniu podkreśliła, że bój o praworządność Polski toczy się w Europie i my musimy pokazać Europie, że też nam na tym zależy – jesteśmy zmęczeni, ale apeluję, aby nie przestawać tu przychodzić, bo niezawisłe sądy i sędziowie to fundament praworządnej Rzeczypospolitej!

Dla uczczeniu 25- lecia ustanowienia Konstytucji Rzeczypospolitej zebrani wznieśli okrzyk KONSTYTUCJA!

#KOD

#KomitetObronyDemokracjiRegionPomorze

#Iustitia

#MuremZaDorotą

#MuremZaIgoremTuleyą

#MuremZaPiotremGąciarkiem

#MuremZaMaciejemFerkiem

#MuremZaJoannąHetnarowiczSikorą

#MamyDość

#WolneSądy