Wspieramy Niezależnych Sędziów - 18.08.2022 Gdańsk, Gdynia i Sopot - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27548
post-template-default,single,single-post,postid-27548,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wspieramy Niezależnych Sędziów – 18.08.2022 Gdańsk, Gdynia i Sopot

18/08 w ramach „Dnia Solidarności z Represjonowanymi Sędziami” członkowie i sympatycy KOD spotkali się pod sądami w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

W ten sposób okazaliśmy nasze wsparcie niezależnym sędziom, których dotykają represje. Przypomnieliśmy, że neo-sędziowie, powołani przez neo-KRS wybrany przez polityków, nadal zasiadają w SN i sądach powszechnych.  Utworzenie kolejnej Izby Represji na drodze loterii i wskazania przez polityka, który personalnie odpowiada za fatalne ustawy dotyczące SN, nic nie zmieni.
Mówiliśmy też o niezależnych Sędziach represjonowanych przez polityków, odsuwanych od orzekania, oskarżanych przez służących politykom rzeczników dyscyplinarnych.

Żądamy zatrzymania represji wobec sędziów, ich zastraszania.
Żądamy bezwarunkowego przywrócenia do pracy sędziów, którzy mieli odwagę powiedzieć STOP niszczeniu praworządności w Polsce
Zapamiętamy wszystkich neo-sędziów, którzy zostali nielegalnie powołani na stanowisko sędziego.
Żądamy bezwarunkowego ukarania wszystkich winnych łamania praworządności przed niezależnymi sądami.