Wolne media Wolni ludzie Wolna Polska - Lubelskie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
24389
post-template-default,single,single-post,postid-24389,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wolne media Wolni ludzie Wolna Polska – Lubelskie

Ponad 500 osób zgromadziło się pod lubelskim ratuszem, aby bronić wolnych mediów w związku z zapowiedzianym procedowaniem ustawy LexTVN.

„My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, „w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny” – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce.

Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska” – te słowa towarzyszyły manifestacjom w całej Polsce.

„Staję tu przed wami w obronie nie tylko wolności słowa, która jest bezcenna, ale także w obronie prawa do prawdy. Wszyscy mamy prawo do prawdy, do aktów udokumentowanych, sprawdzonych, naświetlonych z każdej strony, a to gwarantuje nam tylko wielogłos wolnych, różniących się od siebie i różnych mediów”. – mówił Tomasz Piątek, pisarz i dziennikarz

W Białej Podlaskiej na demonstracji zorganizowanej przez KOD zgromadziło się około 200 osób.

Protesty przeciwko ustawie i niszczeniu wolnych mediów na Lubelszczyźnie organizowali też Wolni Obywatele Zamościa i Komitet Obywatelski Ziemi Puławskiej.

 

fot: Dariusz Włodarczyk (Lublin), Marek Forsztek (Biała Podlaska)