Oświadczenie w sprawie reasumpcji głosowania w dn. 11.08.2021 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
24176
post-template-default,single,single-post,postid-24176,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie w sprawie reasumpcji głosowania w dn. 11.08.2021

Oświadczenie Zarządu Głównego Komitetu Obrony Demokracji

 

Komitet Obrony Demokracji uważa reasumpcję głosowania nad odroczeniem obrad Sejmu do dnia 2 września 2021 r. za bezprzykładne pogwałcenie prawa i standardów parlamentarnych przez obóz rządzący i osobiście przez marszałek Elżbietę Witek.

Powtórzenie głosowania niepomyślnego dla PiS poprzedzone bezprecedensowymi aktami korupcji politycznej jest formą zamachu stanu i dowodem upadku rządzących, którzy tracą w ten sposób moralne i prawne podstawy dalszego sprawowania władzy.

Wzywamy wszystkich polityków opozycji do podjęcia działań na rzecz jak najszybszego przeprowadzenia wyborów parlamentarnych.

Tylko pełna mobilizacja wszystkich Obywatelek i Obywateli, w tym opozycji parlamentarnej, może powstrzymać ostateczną degradację naszego państwa.

 

Warszawa, 11.08.2021

Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji