Wolna Szkoła! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
24407
post-template-default,single,single-post,postid-24407,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wolna Szkoła!

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowuje kolejny etap niszczenia polskiej szkoły. Rząd chce odebrać rodzicom i samorządom lokalnym wpływ na szkoły. Poddać dyrektorów i nauczycieli bezpośredniej ministerialnej kontroli.

Nie możemy na to pozwolić! Szkoła musi wolna od indoktrynacji i partyjnej ideologii! Dlatego wychodzimy z akcją #WolnaSzkoła

Chcemy szkoły, która przekazuje demokratyczne wartości, która uczy otwartości na świat i innych ludzi, niezależności, samodzielności i krytycznego myślenia.

Dołącz do nas i zamanifestuj swój sprzeciw. Wejdź na https://www.wolnaszkola.org/ i sprawdź jak możesz działać.

Tworzymy Sieć Organizacji Społecznych (S.O.S), które działają na rzecz szkoły dobrej i przyjaznej dla wszystkich uczniów i uczennic. Sprzeciwiamy się zmianom prawnym planowanym przez rządzących. Uważamy, że obniżą poziom edukacji, doprowadzą do odejścia z zawodu nauczycielek i nauczycieli, negatywnie odbiją się na kondycji psychicznej uczniów i uczennic oraz zwiększą rozwarstwienie społeczne. Zatrzymanie tych zmian jest fundamentalnie ważne dla pokolenia naszych dzieci i dla przyszłości demokracji i rozwoju naszego kraju.

Sieć Organizacji Społecznych dla Edukacji tworzą:

Akcja Demokracja, Fundacja Aktywności Lokalnej, Centrum Cyfrowe, Edukacja w Działaniu, Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka, Fundacja Batorego, Fundacja na rzecz Praw Ucznia, Ośrodek KARTA, Fundacja Pole Dialogu, Fundacja „Przestrzeń dla edukacji”, Rodzice przeciwko reformie edukacji – Fundacja Rodzice mają głos, Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Wolne sądy, Instytut Spraw Publicznych, Kampania Przeciw Homofobii, Komitet Obrony Demokracji, OFOP, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Polska Akcja Humanitarna (PAH), Protest z Wykrzyknikiem, Sieć Obywatelska – Watchdog Polska, Amnesty International Polska, Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, Stowarzyszenie Klon/Jawor, Stowarzyszenie Umarłych Statutów, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, WOŚP, ZNP, My, nauczyciele, NIE dla chaosu w szkole, Kogutorium, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty i Niezależny Związek Zawodowy Oświata Polska oraz korporacje samorządowe zrzeszone w Stowarzyszeniu Samorządy dla Polski.