Władysław Frasyniuk w Krakowie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16256
post-template-default,single,single-post,postid-16256,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Władysław Frasyniuk w Krakowie

W środę 11 kwietnia Władysław Frasyniuk przyjechał do Krakowa.
O 20:00 – na zaproszenie KOD Małopolska spotkał się z mieszkańcami Małopolski przed Wieżą Ratuszową.
„Nie mam poczucia słabości, kiedy nie ma tu stu tysięcy ludzi – mówił, bo dobra historia Polski to historia 3% polskiego społeczeństwa, które stawało do powstań w obronie wolności. We współczesnej historii to wielkie powstanie Solidarności które przyniosło wolność, to też było zaledwie 3 % społeczeństwa.
Władysław Frasyniuk mówił też o wyborach:
Trzeba ludziom tłumaczyć – kiedy nie chcesz żyć w strachu, kiedy nie chcesz żyć w niepewności i ważna dla ciebie jest wolność, demokracja i poczucie własnej godności, pójdź do wyborów i skreśl za kotarą! Ludzie pójdą do wyborów, bo nikt nie lubi się bać. Po naszej stronie trzeba zewrzeć szeregi, musi się pokazać nadzieja!
Warto nie tylko mówić „Precz z Kaczyńskim”, ale rozpocząć rozmowy z liderami partii opozycyjnych i powiedzieć: – Panowie – wy też musicie mieć mowy katalog wartości, chcemy na was zagłosować, ale musicie nam dać szansę. Nie ma prostych powrotów.
W imieniu młodego pokolenia pytanie Władysławowi Frasyniukowi zadał Antoni Skoczek:
Jak wy to robiliście że tylu młodych ludzi potrafiło zawalczyć, wyjść z domu na ulice i zmienić ustrój?
Frasyniuk: Po pierwsze protestuję przeciwko temu że nie ma młodych. W protestach sądowych mnóstwo młodych ludzi pojawiło się na ulicach Dlaczego dominuje nasze pokolenie? Bo mamy świadomość, jaką cenę będziemy płacić za rządy PiSu. Dlaczego nam było łatwiej? Bo system totalitarny był „zerojedynkowy”
Na zakończenie spotkania uczestnicy za pomocą budzików oznajmili Krakowowi, że #CzasPiSuSięKończy
Link do fragmentu relacji na żywo: https://www.facebook.com/KODMalopolskie/videos/2049891458614865/
Zdjęcia: https://zakodowani.blogspot.com/2018/04/krakowskie-spotkania-z-wadysawem.html#more
 
Źródło: KOD Małopolska