Wielkopolskie wspiera niezależnych sędziów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23999
post-template-default,single,single-post,postid-23999,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wielkopolskie wspiera niezależnych sędziów

Jak każdego 18 dnia miesiąca – w dniach, w których domagamy się zaprzestania represji wobec niezależnych sędziów, odbyły się pikiety pod Sądem Okręgowym w Poznaniu i Sądem Rejonowym Kaliszu.

W Poznaniu wydarzenie było dwuczęściowe. Dzień solidarności z represjonowanymi sędziami to jednocześnie piąta rocznica masowych aresztowań sędziów i prokuratorów w Turcji. Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, Stowarzyszenie Justice for Rule of Law, KOD Wielkopolska, Amnesty International Polska zorganizowały spotkanie poświęcone obecnej sytuacji w Turcji, w szczególności w zakresie kryzysu praw człowieka i praworządności (przy wsparciu Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów i Prokuratorów dla Demokracji i Wolności Medel, ze współorganizatorem Kontenerart).

fot. Sławomir Majdański, Michał Witkowski:


Poznań

Kalisz