Wielki Piknik Europejski pod urzędem wojewódzkim - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
33263
post-template-default,single,single-post,postid-33263,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wielki Piknik Europejski pod urzędem wojewódzkim

Tak wiele atrakcji jeszcze nie było podczas organizowanego od 2019 Pikniku Europejskiego w Kielcach w rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej. W tym roku po raz pierwszy dołączył urząd wojewódzki.

Tym razem okazja była wyjątkowa, bo obchodziliśmy równą 20. rocznicę obecności naszego kraju w UE. Do świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji przyłączyli się organizatorzy — EuropeDirect, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki i Urząd Miasta w Kielcach. Na placu pod „okrąglakiem” przy urzędzie wojewódzkim stoiska i inne atrakcje, oprócz namiotu KOD, przygotowała policja, Straż Graniczna, Straż Miejska, Wodociągi Kieleckie z gazowaną kranówką z saturatorem, do którego ustawiała się kolejka. Maluchy cieszyły się wielkimi dmuchanymi zjeżdżalniami, konkursami z nagrodami i pokazami. Wstęp i wszystkie atrakcje były darmowe.
Było ciepło, słońce, mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim dużo radości, zabawy, muzyki i śmiechu. Było kolorowo, wesoło, świątecznie — było europejsko. I ta cudowna atmosfera przyjaźni, serdeczności i współpracy.
Lidia Palacz, przewodnicząca świętokrzyskiego KOD powiedziała w wywiadzie dla Radia Kielce:
„Powinniśmy cieszyć się jako Polki i Polacy, że przynależymy do tej wspólnoty. Ostatnie lata, zwłaszcza pandemia koronawirusa czy też wojna na wschodzie Europy pokazały, że współpraca i wyznawanie tych samych wartości ułatwiają rozwój i funkcjonowanie. Razem możemy więcej i jesteśmy bezpieczniejsi. W takim dniu powinniśmy się cieszyć. Mało mamy takich okazji, dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy”.

Foto: Marek Mazurek, Jerzy Burczyn (KOD Świętokrzyskie)