Dzień Europy - Sopot 09.05.2024 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
33288
post-template-default,single,single-post,postid-33288,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Dzień Europy – Sopot 09.05.2024

#DzieńEuropy przypadający w dniu 9 maja, Komitet Obrony Demokracji Region Pomorze świętował na wydarzeniu „9 maja świętuj z nami Dzień Europy” w Sopocie.
Wydarzenie rozpoczęło się przypomnieniem ustanowienia 9 maja oficjalnym symbolem Unii Europejskiej w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali przez Roberta Schumana 9 maja 1950 roku oraz korzyści jakie Polsce przynosi bycie członkiem Unii Europejskiej. Nie zabrakło przypomnienia o konieczności wzięcia udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego w dniu 09 czerwca 2024 roku.
Później, zebrani z wielką flagą Unii Europejskiej przeszli ulicą Monte Casino na Plac Przyjaciół Sopotu, gdzie po ciekawej wypowiedzi tegorocznego maturzysty, jak ważne dla młodych osób, urodzonych w czasie, gdy Polska była już członkiem Unii, jest bycie obywatelem Europy, został odśpiewany hymn Unii Europejskiej „Oda do Radości”.
Po oficjalnym zakończenie wydarzenia, uczestnicy przeszli do Fontanny Jasia Rybaka, którego ubrali w koszulkę o barwie Unii Europejskiej z napisem Dzień Europy/GłosUEmy 09.06.2024
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.