Wernisaż wystawy prac członka KOD Jarka Malickiego - ANTHILL MROWISKO" - Gdańsk 05.05.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30168
post-template-default,single,single-post,postid-30168,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wernisaż wystawy prac członka KOD Jarka Malickiego – ANTHILL MROWISKO” – Gdańsk 05.05.2023

06.05.2023 w Oliwskim Ratuszu Kultury uczestniczyliśmy w wernisażu prac zatytułowanych ANTHILL MROWISKO Jarka Malickiego malarza, scenografa, architekta, twórcy muralu Prezydenta Pawła Adamowicza na ścianie budynku przy ulicy Mniszki w Gdańsku, w końcu naszego kolegi członka Komitetu Obrony Demokracji, od niedawna mieszkańca Gdyni.
Wernisaż zgromadził wielu gości, nie tylko z Trójmiasta, ale też innych miejscowości, między innymi z Warszawy. Obecna też była Wiceprezydentka Miasta Gdańska Monika Chabior.
Spotkanie otworzył Andrzej Stelmasiewicz gospodarz Oliwskiego Ratusza Kultury, przedstawiając autora wystawy.
Bohaterkami prezentowanych prac są mrówki, jak mówi o nich sam autor są „trochę niegrzeczne”, gdyż opowiadają o feminizmie, seksie, LGBTQ i są antyklerykalne. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, ale trzeba przyznać, że prace mają w sobie wiele przekazu, nad którym trudno się nie zastanowić.
W imieniu autora zapraszamy na wystawę, która będzie prezentowana w Oliwskim Ratuszu Kultury do 30 maja 2023.
.