Rozmowy Czwartkowe z senatorem Sławomirem Rybickim - Gdańsk 04.05.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30153
post-template-default,single,single-post,postid-30153,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Rozmowy Czwartkowe z senatorem Sławomirem Rybickim – Gdańsk 04.05.2023

W ramach cotygodniowych Rozmów Czwartkowych 4 maja w biurze pomorskiego regionu Komitetu Obrony Demokracji gościliśmy Sławomira Rybickiego polityka, posła na Sejm IV, V, VI i VII, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP w latach 2012–2015, w latach 2013–2015 na stanowisku zastępcy szefa KPRP, senatora IX i X kadencji.
Tematem spotkania była obecna sytuacja w Polsce, sposób prowadzenia polityki przez partię rządzącą oraz nadchodzące wybory. Gość, na prośbę prowadzącej spotkanie Ewy Topór-Nawareckiej przewodniczącej pomorskiego KOD, przypomniał o początkach swojej działalności opozycyjnej w latach 70., działalności w Ruchu Młodej Polski i w NSZZ „Solidarność”.
Dalej, pytania słuchaczy budowały tematykę rozmowy. Rozmawialiśmy o wspólnej liście opozycji, której plany, według senatora, są zbyt odległe. O sojuszu KK z rządem, który jest szkodliwy dla obu stron. Obecnej Solidarności, nie mającej moralnego prawa utożsamiania się z legendarną Solidarnością. W końcu o działaniach rządu, związanych ze zmianami w prawie wyborczym, między innymi zabierającym możliwość głosowania Polonii. Senator spotkanie zakończył słowami – te wybory nie będą uczciwe, bo na sprawiedliwość i uczciwość wyborów składa się cały proces, nie tylko finalne głosowanie. Przy potencjale PiSu będzie o to trudno. Nadzieję trzeba czerpać w tym, co jest źródłem siły i motywacji. To jest nasza broń. Robimy to w szlachetnym celu dla dobra swojego, dzieci i wnuków. To jest nasze poczucie etyki i moralności.
Doskonałe spotkanie, pełne szczerych pytań i odpowiedzi. Usłyszeliśmy też słowa uznania dla działalności KOD-u. Na zakończenie drobny upominek dla gościa, podpis na pamiątkowej tablicy i wspólne zdjęcie. Zachęcamy do wysłuchania relacji na żywo.
.
.