W sprawie mecenasa Romana Giertycha - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22206
post-template-default,single,single-post,postid-22206,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

W sprawie mecenasa Romana Giertycha

To, co władza przy użyciu swych służb uczyniła i nadal czyni w sprawie byłego wicepremiera i cenionego adwokata Romana Giertycha spycha Polskę w sferę trzeciego świata praworządności, gdzie niczym w bananowych republikach rządzi człowiek z bronią pod pachą. Medialny spektakl, toczący się zarówno w domu mecenasa z podejrzeniem łamania prawa przez przedstawicieli służb, jak i w szpitalu, gdzie dochodzi do nielegalnych prób przedstawienia zarzutów człowiekowi nieprzytomnemu urąga cywilizowanemu krajowi w centrum Europy. Stajemy się jej pośmiewiskiem.

Nie pozwolimy na to.

To nieważne, kogo uczyni się wrogiem.

To nieważne, kto poddany jest represji.

To nieważne, wobec kogo zastosuje nikczemne metody.

Komitet Obrony Demokracji zawsze stał i stać będzie na straży porządku prawnego, zawsze bronił będzie pokrzywdzonych, zawsze strzegł wolności i praw osobistych. Nie może być naszej zgody na traktowanie obywateli w sposób odbierający im godność, deprecjonujący w oczach opinii publicznej, upokarzający.

I nigdy jej nie będzie, a każda dyktatura ma zawsze swój kres.

Nie damy się podzielić.

fot. Dariusz Włodarczyk
Lublin, 18.12.19 – protest Dziś sędziowie, jutro Ty