W obronie TVN. "Żadna partia nie odbierze nam wolności" - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25776
post-template-default,single,single-post,postid-25776,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

W obronie TVN. „Żadna partia nie odbierze nam wolności”

Tak jak w całej Polsce Gdańsk stanął w niedzielę w obronie wolnych mediów, sprzeciwiając się przyjętej w sejmie ustawie lexTVN. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

W proteście w niedzielę 19.12.2021 wzięły udział znamienite osoby między innymi — Bogdan Borusewicz wicemarszałek Senatu, Magdalena Adamowicz poseł do Parlamentu Europejskiego, Sławomir Rybicki polityk, poseł na Sejm w latach 2012-2015, Bogdan Lis honorowy obywatel miasta Gdańska, posłanka na Sejm RP Beata Maciejewska, włodarze Miasta Gdańska Piotr Borawski i Piotr Grzelak.
Wszyscy zabierający głos żądali zawetowania ustawy przez Prezydenta Polski. — Ma pan ostatnią szansę, niech pan nie kugluje, żądamy, aby pan raz stanął na wysokości zadania — wezwał prezydenta Dudę Sławomir Rybicki. – Wzywam pana, panie Duda, niech pan będzie odważny, niech pan się nie boi, nie będzie tchórzem i miękiszonem, i zawetuje ustawę — zaapelowała Magdalena Adamowicz.
Padło wiele słów o sytuacji w kraju. O bezprawiu na polsko-białoruskiej granicy (wnoszono hasło „Żaden człowiek nie jest nielegalny”), o drożyźnie, która czyści nasze portfele i że stajemy się „Polakami w ruinie”, o sytuacji kobiet, które muszą walczyć o swoje prawa. Mówiono o kłamstwach rządu, czego jednym z przykładów jest wypadek Szydło, za który oskarżany był kierowca Seicento, a okazuje się, że zeznania pracowników BOR-u były sfałszowane.
Niejednokrotnie apelowano o konieczność pójścia do wyborów w bloku demokratycznym, bez rozdrabniania się na poszczególne partie, bo tylko „wspólny blok demokratyczny ma szansę na wygraną”.
To było bardzo dobre wydarzenie. Widać było złość i oburzenie obywateli. Świadczyły o tym plakaty i banery odważnej treści oraz skandowane hasła.
Wydarzenie zakończyło się słowami przewodniczącej pomorskiego KOD-u Ewy Topór-Nawareckiej, która prowadziła wydarzenie: – Żadna partia nie odbierze nam wolności!