Vive Bydgoszcz! Vive San Escobar! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12183
post-template-default,single,single-post,postid-12183,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Vive Bydgoszcz! Vive San Escobar!

Niefortunna wypowiedź, a raczej wpadka obecnie nam „panującego” ministra Witolda Waszczykowskiego, który przekonywał o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z nieistniejącym San Escobarem spowodowała lawinę kpin i żartów Internautów. Nie dziwi więc, że w Prima aprilis, gdy obyczajem już się stało robienie żartów i w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje, grupa lokalna KOD Bydgoszcz zaprosiła wszystkich mieszkańców, w tym i członków KOD-u z grup lokalnych naszego regionu, do wspólnego żartowania.
Byliśmy i my – z programem godnym dzisiejszego dnia. Wróżenie z run pomogło uznać, że odważny ma przed sobą bardzo aktywny rok, może założyć własną firmę lub wpaść na rewolucyjny pomysł zapewniający dostatnie życie. Wróżba wahadełkiem – jeden z najpopularniejszych sposobów przewidywania przyszłości i odszukiwania odpowiedzi na niewyjaśnione zachowania – pozwoliła otrzymać zaświadczenie uzdrowiania z PIS-kozy. Uwieczniliśmy MIŚ-ewicza na miarę naszych czasów, byli piewcy odwiecznej przyjaźni Torunia z Bydgoszczą oraz Bydgoszczy z Toruniem, a na osłodę tych nadziei można było poczęstować się wspaniałymi toruńskimi piernikami. Kolory, balony, chorągiewki San Escobar, rysowanie buzi – dodawały humoru. Odśpiewaliśmy hymn państwowy San Escobar, bawiliśmy się, a koleżanki nawet zatańczyły w rytm piosenek zaproszonych gości – KOD Kapeli Konrada Materny. Było wesoło, było radośnie, było godnie dla dnia 1 kwietnia.
Autorka: Danuta Stępkowska
Link do zdjęć: Regionalny Jarmark Absurdu 1 kwietnia