Kielce. Podpisy ws. referendum przekazane - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12173
post-template-default,single,single-post,postid-12173,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Kielce. Podpisy ws. referendum przekazane

Ponad 1200 podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie „deformy” oświaty zebrał świętokrzyski KOD. W piątek, 31 marca, przekazaliśmy je do siedziby ZNP w Kielcach.
Podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie „deformy” oświaty zbieraliśmy na kieleckich ulicach, pod namiotem KOD w Ostrowcu, podczas kieleckiego spotkania z Lechem Wałęsą i wszędzie, gdzie to było możliwe. Do akcji przyłączyli się indywidualnie członkowie i sympatycy KOD. Były osoby, które zebrały po kilkadziesiąt podpisów. Widać było, jak wiele osób ma zastrzeżenia do uchwalonej z pogwałceniem Konstytucji (m.in. bez właściwych konsultacji społecznych) tzw. reformy edukacji, która likwiduje gimnazja, przywraca znany z PRL system ośmioklasowej podstawówki i rewolucjonizuje podstawy programowe.
W piątek 31 marca, w dniu ogólnopolskiego strajku szkolnego, zanieśliśmy zebrane podpisy do siedziby kieleckiego ZNP. Zostaną one teraz przekazane do Sejmu, który musi rozpatrzyć ten obywatelski projekt, bo w całym kraju zebrano już ponad 600 tysięcy podpisów.
/zn/
Więcej: https://kielcekod.pl/2017/03/podpisy-ws-referendum-przekazane/