Uciekły z Kijowa. W Opolu jest "normalnie" - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26417
post-template-default,single,single-post,postid-26417,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Uciekły z Kijowa. W Opolu jest „normalnie”

10 marca to już trzeci czwartek, gdy spotykamy się na opolskim placu Wolności, aby zaprotestować przeciw trwającej od dwóch tygodni rosyjskiej zbrodniczej wojnie oraz wyrazić nasze wsparcie i solidarność z bohatersko broniącą się Ukrainą.

Znowu na placu Wolności zabrzmiał hymn Ukrainy i załopotały ukraińskie flagi. Mogliśmy porozmawiać, wesprzeć się wzajemnie i wymienić potrzebne informacje z osobami z Ukrainy, szukającymi schronienia w naszym regionie oraz z tymi, którzy goszczą uchodźczynie i uchodźców w swoich domach.
Uśmiech małej Niny i słowa jej matki Nastii, uciekinierek z broniącego się bohatersko Kijowa — to dowód, jak wielką moc ma z serca płynąca pomoc i solidarność. Nastia, na pytanie, jak się czują w Polsce, odparła: „Normalnie!”.
Szczególnie teraz, gdy rozmiar zbrodni Putina i jego ekipy wobec narodu ukraińskiego napełnia nas bólem i poczuciem bezradności, warto o tym pamiętać.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli w ten czwartek z nami!
Слава Україні, героям слава!

Małgorzata Besz-Janicka