Uchwała KZD KOD o prawie kobiet do terminacji ciąży 25.06.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30772
post-template-default,single,single-post,postid-30772,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Uchwała KZD KOD o prawie kobiet do terminacji ciąży 25.06.2023

UCHWAŁA NR XI / 7 / 2023 XI Krajowego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji z dnia 25 czerwca 2023 o prawie kobiet do terminacji ciąży

 

Na podstawie § 27 pkt 15 Statutu Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji, ustala się co następuje:

 

§ 1. Prawo do terminacji ciąży do 12 tygodnia bez podawania powodów – jest prawem kobiety. Uznaje tak szereg szanowanych instytucji i organizacji od Amnesty International, Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia oraz Komisji Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego po absolutną większość państw Unii Europejskiej.

Komitet Obrony Demokracji wzywa wszystkie demokratyczne ugrupowania, aby wystawiając kandydatów do Sejmu i Senatu wskazywały jedynie kandydatów popierających to podstawowe prawo kobiet.

Deklarujemy także, że będziemy pytać wszystkich demokratycznych kandydatów o tę kwestię i wzywać do jednoznacznego poparcia tylko tych osób, które zadeklarują poparcie ustawy liberalizującej prawo aborcyjne i zapewniającej kobietom bezpłatny zabieg w szpitalach publicznych, bez podawania powodów ich decyzji.

 

§ 2. Uchwała wchodzi w życie z dniem przyjęcia.