Manifestacje PL. Kochajmy zapylacze - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30745
post-template-default,single,single-post,postid-30745,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Manifestacje PL. Kochajmy zapylacze

Happening „Kochajmy Zapylacze” w obronie pszczół i innych owadów, zapylających pożyteczne dla ludzi rośliny, zorganizowali w Kielcach uczestnicy projektu Manifestacje.pl, przy wsparciu Komitetu Obrony Demokracji.

Happening „Kochajmy Zapylacze” odbył się pod Pomnikiem Pszczoły Miodnej w Kielcach na rogu ulic Żeromskiego i Zagórskiej we wtorek 20.06.2023 r.
Celem pikiety było zwrócenie uwagi na trudną sytuację zapylaczy, ich duży wpływ na lokalną i globalną gospodarkę żywnościową. Nie można dłużej milczeć. Gdy umrze ostatnia pszczoła, ludzkość czeka głód i zagłada.
Na zgromadzeniu głos zabrali obrońcy przyrody oraz Kazimierz Rej — przewodniczący Świętokrzyskiego Związku Pszczelarskiego.
Wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt osób, w tym dzieci i młodzież.
Manifestacje.pl to projekt edukacyjny adresowany do lokalnych aktywistów i aktywistek, organizujących wydarzenia publiczne. Więcej o projekcie:
https://manifestacje.pl/o-projekcie/

Foto: Dagmara Głodowicz i Marek Mazurek/KOD Świętokrzyskie