Tytuł persona non grata dla prezesa TVP? - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13146
post-template-default,single,single-post,postid-13146,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Tytuł persona non grata dla prezesa TVP?

Jeszcze tylko w najbliższy weekend (09-10.09.2017) można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem Rady Miasta Opola w sprawie nadania Jackowi Kurskiemu statusu persona non grata w Opolu. Swój podpis pod obywatelskim projektem Rady Miasta Opola można złożyć na Placu Wolności w Opolu w godzinach od 11.00 do 16.00.
Treść projektu: -> http://kodopole.pl/download/projekt_jk.pdf
Z treści uzasadnienia projektu:
Wnioskujemy o przyjęcie tej uchwały, aby wyraźnie i dobitnie przeciwstawić się poczynaniom prezesa Jacka Kurskiego, którego działalność, cenzorskie zapędy i spowodowany tym bojkot artystów, doprowadził do braku możliwości przeprowadzenia KFPP w Opolu w ustalonym wcześniej terminie. W kilkudziesięcioletniej historii tego wydarzenia festiwal nie odbył się tylko raz – było to w 1982 roku, podczas trwania stanu wojennego. Nie można też zapomnieć o stratach finansowych, które poniosło miasto, opolscy przedsiębiorcy, czy chociażby ludzie zaangażowani bezpośrednio w tworzenie festiwalu. Straty te można odzyskać w procesach, jakie ludzie ci powinni wytoczyć TVP S.A., niemniej jednak strat wizerunkowych łatwo odrobić się nie da. Nie możemy pozwolić na to, aby Jacek Kurski – bez żadnych konsekwencji – niszczył nasz prestiż, dumę oraz dorobek kilkudziesięciu lat istnienia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jesteśmy pewni, że artyści dobrze odbiorą tę uchwałę i razem z nimi będziemy mogli – bez dyktatu TVP – zorganizować festiwal wolny od cenzury, kłamstw politycznych i agitacji, już w roku 2018.
Uchwała ta nie rodzi skutków finansowych.
Źródło tekstu i zdjęcia: KOD Opolskie