Komitet Obrony Demokracji

ul. Górczewska 39, 01-144 Warszawa

NIP: 5252649748
KRS 0000604562

tel: 729 052 000
mail: [email protected]
NEWSLETTER

Trzeba protestować przeciwko złu - manifestacja w Koszalinie 8.12.2017 r. - KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15257
post-template-default,single,single-post,postid-15257,single-format-standard,eltd-cpt-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Trzeba protestować przeciwko złu – manifestacja w Koszalinie 8.12.2017 r.

Chcemy, żeby rządzili nami ludzie wykształceni, uczciwi i wrażliwi społecznie. Ludzie o szerokich horyzontach umysłowych.
W ostatnim dniu protestów w obronie niezawisłego sądownictwa przed koszalińskim Sądem Okręgowym znów zebrało się blisko sto osób. I tym razem pogoda nas nie rozpieszczała. Padał deszcz, jakby samo niebo płakało nad rujnowaniem polskiej demokracji.
Na wstępie Maciej Mielczarek z KOD-u Koszalin odczytał to, co dzień wcześniej manifestanci zapisywali na arkuszach kartonu. Dlaczego przychodzą na demonstracje? Bo uważają, że samo wyrażenie swojego protestu przeciwko złu jest ważne, nawet jeśli dziś jeszcze protest ten nie przyniesie skutku. Jakich chcieliby mieć w Koszalinie radnych? Wykształconych, uczciwych, aktywnych, wrażliwych społecznie, ale także i takich, którzy mają czas nie tylko na działalność i pracę, ale również na czytanie książek.
Żeby jednak mieć dobrych radnych, trzeba iść i głosować, nawet jeśli obawiamy się manipulacji wyborczych. A jeśli nie chcemy, żeby płatne trolle pisowskie robiły Polakom wodę z mózgu, musimy być też aktywni w internecie. Przezwyciężyć całkowicie zrozumiałe obrzydzenie i komentować teksty nie tylko na normalnych portalach, ale także w reżimowych gadzinówkach. A przede wszystkim nie możemy pozwolić na to, żeby zabito w nas ducha.
– Niech rządzący się nie łudzą! – krzyczał ze sceny Błażej Papiernik z .Nowoczesnej. – Deszcz czy śnieg, my będziemy przychodzić i demonstrować przeciwko złej władzy!
Najbliższa okazja już 13 grudnia. W rocznicę stanu wojennego spotykamy się na Rynku Staromiejskim o godz. 17.00.
Krzysztof Ulanowski


fot. Dorota Róża Chałat i Beata Korbak