Mieszkańcy przypomnieli władzy o Konstytucji – protest w Kołobrzegu 8.12.2017 r. - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15261
post-template-default,single,single-post,postid-15261,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Mieszkańcy przypomnieli władzy o Konstytucji – protest w Kołobrzegu 8.12.2017 r.

Każda lawina zaczyna się od kilku płatków śniegu. Tę lawinę mogą spowodować nawet niewielkie dziś protesty w średniej wielkości miastach.
W piątek, 8 grudnia 2017 roku w Kołobrzegu przed budynkiem Sądu Rejonowego odbył się kolejny protest przeciw ,,dobrym zmianom” w sądownictwie.
Zgromadzeni mieszkańcy przypomnieli władzy ustawodawczej o podstawowym akcie prawa jakim jest Konstytucja RP. Rozmawialiśmy o naszych obawach związanych ze zmianami we władzy sądowniczej i nadziei jaką niesie ze sobą rosnący w narodzie opór.
Mamy świadomość, że nie jest nas bardzo dużo, ale każda lawina zaczyna się od kilku płatków, które nie godząc się z wbijaniem w masę śniegu rozpoczynają podróż porywając po drodze inne płatki.
Jesteśmy przekonani, że kolejne kroki związane z uchwalaniem ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa spowodują lawinę, która zmieni bieg pisanej właśnie historii.
Andrzej Libera
 
fot. KOD Kołobrzeg