TOUR DE KONSTYTUCJA ZAWITAŁ DO PABIANIC I ŁODZI - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23974
post-template-default,single,single-post,postid-23974,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

TOUR DE KONSTYTUCJA ZAWITAŁ DO PABIANIC I ŁODZI

W piękny rozgrzewającym wszystko. słońcem dzień stało się to, ma co wszyscy długo czekaliśmy – Tour de Konstytucja w Łodzi.

Projekt, który zaświtał w głowie Roberta Hojdy z Fundacji KORD chwilę później był powodem dyskusji Rady Programowej tejże. Zmieniał się, ewoluował, nabierał rumieńców. A potem już zaproszenia do współpracy dla innych organizacji: Komitet Obrony Demokracji, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Zbigniew Hołdys, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Protest z Wykrzyknikiem, Stowarzyszenie Adwokackie Defensor Iuris, Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia, Stowarzyszenie Radomianie Dla Demokracji, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia – Oddziały terenowe, Stowarzyszenie Sędziów Themis, Wolne Sądy i otwarte drzwi dla innych, którzy zechcą współtworzyć ten projekt.
Wymieniłem te organizacje z jednego powodu – można współpracować, kiedy cel i dobro nadrzędne. A praca przy tym projekcie to niezwykłe doświadczenie, w którym przyszło mi uczestniczyć.

Czwartkowe popołudnie, może nawet trochę nazbyt ciepłe, pasaż Schillera – tradycyjnie już nas goszczący. Jak było? Sami możecie ocenić oglądając relację pod podanym niżej linkiem. Wiem jedno – warto było się spotkać w to popołudnie, posłuchać i przeżyć te chwile.

Tour de Konstytucja zawitał do Łodzi, które było 17 miejscem na mapie tej trasy. Pojechał dalej, a my? Strząsamy z siebie kurz pandemicznej izolacji, ostrożni wciąż, ale już razem. To był bardzo dobry początek wychodzenia z cienia, w którym ukrył nas COVID.
Do zobaczenia niebawem.

_Mirek Michalski 

zobacz też VIDEO na Facebooku >,  Pełna relacja > ]