To NIE Koniec ! Powstrzymajmy Zamach Stanu! Warszawa, Sejm - 16 lipca godz. 15 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12925
post-template-default,single,single-post,postid-12925,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

To NIE Koniec ! Powstrzymajmy Zamach Stanu! Warszawa, Sejm – 16 lipca godz. 15


12 lipca 2017 r. partia Pis w sposób ordynarny i już zupełnie jawnie zdecydowała się przeprowadzić ustrojowy zamach stanu.
Zdemolowano Krajową Radę Sądownictwa. Nowa ustawa w praktyce likwiduje niezależność sądów, a tym samym konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy.
Bardziej jaskrawy jest jednak projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, który chwilę przed północą trafił do laski marszałkowskiej w trybie poselskim – tzw. „szybka ścieżka legislacyjna” – chcą więc dokonać dzieła totalnego zniszczenia jeszcze w wakacje.
Projekt zakłada natychmiastowe usunięcie wszystkich sędziów Sądu Najwyższego. Chyba, że Pan Zbyszek uzna, że któraś z tych osób ma zostać. Dokładnie tak zapisano na 74 stronie projektu – w art. 87 § 1. Całość liczy 81 stron „prawa”. Obecna ustawa o SN ma ich 27…
Te wszystkie przepisy razem wzięte sprawiają, że za chwilę to minister Ziobro będzie mógł w praktyce jednoosobowo decydować o tym kto i w jakiej sprawie ma orzekać. Pytaniem retorycznym jest czy będzie mógł decydować o treści wyroków dla konkretnych osób.
Sąd Najwyższy Rzeczypospolitej Polskiej stwierdza ważność wyborów do Sejmu i Senatu oraz wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także ważność referendum ogólnokrajowego i referendum konstytucyjnego.
Nie sposób mieć już żadnych wątpliwości – PiS chce zagarnąć kontrolę nad wszystkimi wolnymi wyborami w naszym kraju. One nie mają już być „wolne” !
„Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy”. Tak powiedział niegdyś Józef Stalin… Nie oddał władzy przez dziesięciolecia. Jego pełne terroru rządy spłynęły rzeką krwi.
Nie mamy wątpliwości. Jestesmy świadkami zamachu stanu.
W trosce o Polskę, przyszłość naszą i naszych dzieci, nie możemy na to pozwolić.
Wszyscy wolni ludzie!!! Przybądźcie pod Sejm w najbliższą niedzielę, 16 lipca o godzinie 15. Pokażmy, że muszą się w końcu zatrzymać.
KOMITET OBRONY DEMOKRACJI
 
 
https://www.facebook.com/events/281918335550437/