To Nasza Wspólna Wojna - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30671
post-template-default,single,single-post,postid-30671,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

To Nasza Wspólna Wojna

24 lutego 2023 o godzinie 18.00 spotkaliśmy się w centrum Poznania na placu Adama Mickiewicza, aby wyrazić głęboki, jednoznaczny sprzeciw wobec tej haniebnej wojny i żądamy jej natychmiastowego zakończenia. Ukraina była, jest i zawsze będzie wolna.

Właśnie minęła pierwsza rocznica krwawej, bestialskiej napaści na wolną Ukrainę. Napaści, która jest wymierzona nie tylko w bratni nam naród ukraiński, ale całą wolną Europę. W takiej sytuacji nikt z nas nie może pozostać obojętny wobec takiej sytuacji. W obliczu bezmyślnej, urągającej godności człowieka, łamiącej wszelkie konwencje i prawo międzynarodowe napaści Wielkopolski KOD wraz z organizacjami współpracującymi pokazał, że staliśmy, stoimy i stać będziemy ramię w ramię z narodem ukraińskim.
Przemówiły osoby zarówno z Ukrainy, Białorusi jak i Polski. Trzy narody, każdy ze swoją trudną historią, rozumieją siebie jak żadne inne na świecie.
Współorganizatorzy:

  • Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska (Polska)
  • Sztab Aniołów (Ukraina)
  • Stowarzyszenie “O Wiele Lepiej” (Białoruś)

W 1. rocznicę zbrodniczego ataku Rosji na Ukrainę również Kaliszanie manifestowali swój sprzeciw wobec agresji Putina i solidarność z Narodem Ukrainy.

Marika Jęczmionka
Fot. Karolina Adamska Photography, Waldemar Andrzej Jóźwiak