Grudziądz ruszył na Warszawę - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30681
post-template-default,single,single-post,postid-30681,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Grudziądz ruszył na Warszawę

Niedzielny Marsz to przyjaźni, uśmiechnięci ludzie, chętni do pomocy — relacjonują uczestnicy. W Marszu Wolności 4 czerwca w Warszawie wzięła udział liczna delegacja członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji z Grudziądza i regionu kujawsko-pomorskiego.

Telefon był gorący do sobotniego popołudnia — ludzie dzwonili w sprawie transportu do Warszawy. Dzwonili ludzie, którzy nie załapali się na miejsce w autokarze w swoim miejscu zamieszkania: Gdynia, Iława, Wejherowo oraz inne, dość odległe miejscowości. Byli na liście rezerwowej lub jechali prywatnie w piątek, sobotę. Ten niedzielny Marsz można porównać do marszu z 2004 – moment wejścia Polski do Unii Europejskiej. Niedzielny Marsz to przyjaźni, uśmiechnięci ludzie, chętni do pomocy. Osoby biorące po raz pierwszy udział w takim wydarzeniu mówią, że po raz pierwszy zetknęli się z taką siłą, z taką powszechną radością. Ludzie zaczynają się budzić. Niech to będzie początek końca tej „dobrej zmiany”.