TKD – spotkanie z senatorem Bogdanem Klichem - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14326
post-template-default,single,single-post,postid-14326,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

TKD – spotkanie z senatorem Bogdanem Klichem

13 października na kolejnym spotkaniu Tarnowskiego Klubu Dyskusyjnego gościliśmy senatora Bogdana Klicha. Były minister Obrony Narodowej przybliżył nam temat wojskowości i bezpieczeństwa naszego kraju w odniesieniu do obecnej sytuacji geopolitycznej.

W trakcie wykładu wspomniał również o olbrzymiej pracy, którą wykonało wojsko po wstąpieniu Polski do Nato i Unii, o kształceniu żołnierzy, wspólnych manewrach wojsk wielonarodowych, oraz poprawie bezpieczeństwa dzięki stacjonowaniu batalionów wojsk USA w Polsce. Zwrócił uwagę, że obecnie prawdziwym niebezpieczeństwem dla naszej pozycji w strukturach jest opuszczenie szeregów armii przez olbrzymią rzeszę wykształconych w NATO generałów i pułkowników, a na ich miejsce błyskawiczne awanse BMW. Rząd PiS i obecny minister obrony Narodowej zrywając umowy na zakup sprzętu wygenerowali napięcia z naszymi sojusznikami z Nato i Unii Europejskiej, co osłabia naszą pozycję w strukturach. Wojska Obrony Terytorialnej jako prywatne wojsko Antoniego Macierewicza pochłaniają fundusze na modernizację armii, a ich wartość bojowa pozostawia wiele do życzenia. Ożywiona gorąca dyskusja sprawiła, że czas minął niepostrzeżenie, i jeszcze wiele pytań nie zostało zadanych. Liczymy na kolejne spotkanie z Panem Senatorem.

Foto Marian Latocha

Źródło: KOD Małopolska