Szydło a prawo - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
6660
post-template-default,single,single-post,postid-6660,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Szydło a prawo

Szydło a prawo
AjAWas

Obserwując scenę polityczną, dojść można do wniosku, że co poniektórzy mają pierze w miejsce mózgu, ponieważ uważają, że inni też pierze zamiast mózgów mają. Kłania się tutaj filozofia Kłapouchego.
Jestem obywatelem kraju, w którym mieszkam. Nie jest ważne czy jestem Prawdziwym Polakiem czy Gorszym Sortem, Murzynem, Wietnamczykiem, Żydem, bądź kimkolwiek innym. To nie jest istotne, chyba że aktualnie nami rządzący wprowadzą segregację rasowo-narodowościowo-wyznaniową. Jeżeli zatem jestem obywatelem kraju, w którym mieszkam, to obowiązuje mnie prawo tego kraju. Obowiązuje mnie Kodeks Cywilny. Nie mogę zachowywać się w sposób podpadający pod zapisy Kodeksu Karnego. Winienem poruszać się po drogach zgodnie z Kodeksem Drogowym. Mam płacić podatki, zgodnie z postanowieniami obowiązującego prawa i tak dalej i tak dalej.
Pytam się zatem Pani Premier Beato Szydło: co Panią upoważnia do wzorcowego łamania prawa? Ma Pani napisane to, co musi Pani, jako Premier Rządu uczynić z postanowieniem Trybunału Konstytucyjnego. Ma Pani to napisane w Konstytucji, podstawowym prawie obowiązującym nas wszystkich, którzy w Polsce mieszkamy. Tę Konstytucję uchwalił swego czasu parlament, ale my wszyscy, w ogólnopolskim referendum, ją zatwierdziliśmy. To jest prawo uchwalone przez Obywateli Polski. Nie jest to wynik wyborów parlamentarnych. Nie jest to wynik chwilowego układu sił politycznych. Nie podlega to uchwałom parlamentu. Jeżeli Pani tego nie rozumie, to oznacza, że czyni to Pani z premedytacją, wynikającą z presji buta Prezesa.
Na koniec proszę aby mi Pani Premier wskazała zapisy prawa polskiego, które z uwagi na złamanie przez Panią Premier zapisów Konstytucji, wolno mi będzie łamać. Czy wolno mi będzie nie płacić podatków? Czy mogę prowadzić samochód z prędkością 120 km/godz. w terenie zabudowanym i to w dodatku w stanie nietrzeźwym? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nieśmiało podejrzewając, że jednak nie mam pierza, ale mózg, zachodzę w głowę co Pani ma w tym miejscu i jak to funkcjonuje.