Szefowa opolskiego KOD nagrodzona - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26879
post-template-default,single,single-post,postid-26879,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Szefowa opolskiego KOD nagrodzona

Wyróżnienie w konkursie im. Jana Całki dla przewodniczącej opolskiego KOD, Małgorzaty Besz-Janickiej w kategorii „Lider Społeczny Roku 2021”!

Nagroda im. Jana Całki, jednego z liderów antykomunistycznej opozycji, członka opolskiej „Solidarności”, samorządowca i społecznika, przyznawana jest corocznie przez władze samorządowe Opola aktywistom społecznym oraz organizacjom pozarządowym za działalność społeczną na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Spośród 22 kandydatur zgłoszonych w kategorii „Lider Społeczny Roku” członkowie kapituły konkursu za szczególną działalność społeczną wyróżnili następujące osoby: Małgorzatę Besz-Janicką, Sybillę Fusiarz, ks. Wojciecha Prackiego i Krystynę Żarską. „Liderem Społecznym Roku 2021” został Paweł Andrzejuk, działający na rzecz osób uzależnionych i wykluczonych. Serdecznie gratulujemy!
— To wielki zaszczyt i przyjemność, znaleźć się w gronie osób o tak niezwykłych osiągnięciach i wielkim sercu, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i całej naszej opolskiej społeczności. Wyróżnienie, które otrzymałam, należy się wszystkim opolskim Wolnym Ludziom, z którymi przez ostatnie lata miałam zaszczyt I możliwość dziesiątki, setki razy stawać na ulicach i placach naszego miasta w obronie najważniejszych demokratycznych wartości, Konstytucji i praworządności — powiedziała po odebraniu dyplomu przewodnicząca Regionu Opolskiego Komitetu Obrony Demokracji Małgorzata Besz-Janicka.