Szczecin: odsłonięcie kamienia Władysława Bartoszewskiego w rocznicę odzyskania wolności 4 czerwca - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16721
post-template-default,single,single-post,postid-16721,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Szczecin: odsłonięcie kamienia Władysława Bartoszewskiego w rocznicę odzyskania wolności 4 czerwca

W poniedziałek 4 czerwca 2018 o godzinie 18:00 nastąpi w Szczecinie odsłonięcie kamienia Władysława Bartoszewskiego w rocznicę odzyskania wolności.
Komitet Obrony Demokracji w Szczecinie zaprasza wszystkich mieszkańców Szczecina, organizacje społeczne i partie polityczne, a także przyjaciół z innych części województwa i kraju pod Pomnik Czynu Polaków na Jasne Błonia w Szczecinie.
Będziemy świadkami uroczystego odsłonięcia kamienia upamiętniającego jednego z architektów odradzającej się demokratycznej Polski, Honorowego Obywatela Miasta Szczecina – Władysława Bartoszewskiego.

4 czerwca to data o szczególnym znaczeniu dla Polski – suwerennego i demokratycznego państwa wolnych i świadomych swoich praw obywateli. Tak Sejm w 2013 roku uzasadniał podjęcie Uchwały ustanawiającej ten dzień Dniem Wolności i Praw Obywatelskich.

Komitet Obrony Demokracji w Szczecinie od trzech lat organizuje obchody rocznicowe. W poprzednich latach były to Marsze Wolności, w których szczecinianie bardzo tłumnie brali udział, czasem mimo bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.
W tym roku te obchody przybiorą jednak specjalny charakter.

Kamień, który ustawili na Jasnych Błoniach wolni i świadomi swoich praw obywatele tego miasta, został usunięty i porzucony na psiej polanie przez służby miejskie. Dzięki staraniom członków KOD ponownie stanie, już na stałe, na szczecińskich Jasnych Błoniach, w zgodzie ze wszystkimi przepisami prawa.
Zainaugurowana zostanie też działalność Komitetu Społecznego „Warto być przyzwoitym”, powołanego w celu przeprowadzenia zbiórki publicznej na posadowienie na Jasnych Błoniach pomnika w kształcie ławeczki z postacią Władysława Bartoszewskiego.
Wydarzenie na Facebooku -> tutaj
info za kodzachodniopomorskie.pl