Styczniowa pikieta w obronie wolnych sądów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25985
post-template-default,single,single-post,postid-25985,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Styczniowa pikieta w obronie wolnych sądów

Transparenty „Wspieramy sędziów niezależnych. Demokrację tworzą ludzie” i „Solidarni z sędziami” nieśli uczestnicy comiesięcznej pikiety w obronie wolnych sądów pod kieleckim Sądem Okręgowym. Zebrali się tam we wtorek 18.01.2022.

Mimo przenikliwego zimna, w kolejny 18. dzień miesiąca, wieczorem we wtorek 18 stycznia 2022 r. działacze i sympatycy Komitetu obrony Demokracji wzięli udział w pikiecie wspierającej niezależnych sędziów. Żądali przywrócenia do pracy sędziów bezprawnie odsuniętych od orzekania i wykonania zabezpieczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Domagali się powstrzymania dewastacji praworządności w Polsce przez obecne władze.

Ważne słowa wypowiedział Edward Rzepka, stały uczestnik naszych comiesięcznych zgromadzeń pod sądem: „Odważnych sędziów jest coraz więcej. Sędziów, którzy wydając wyroki nie po myśli władzy, nie tyle narażają się na odpowiedzialność dyscyplinarną, ile „mają ją w kieszeni”, a mimo to nie przestają być uczciwi, niezależni. Dla takich sędziów tutaj jesteśmy, nasza obecność tutaj dodaje im sił”.
Solidaryzując się z represjonowanymi sędziami, nie zapomnieliśmy też o BEZPRAWIU, jakie dzieje się na granicy polsko-białoruskiej.
Małgorzata Sajkiewicz-Kręt, koordynatorka Rzeki Dobra, płynącej z Kielc do strefy stanu wyjątkowego, opowiedziała o dramatycznej sytuacji migrantów i uchodźców na granicy oraz o postawach mieszkańców regionów przygranicznych, którzy mimo utrudnień, ograniczeń praw obywatelskich wpierają działania pomocowe.

Relacja Wyborcza.pl Kielce:
https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,28015815,protest-pod-kieleckim-sadem-mecenas-rzepka-pyta-lidera-polski.html?fbclid=IwAR2r12oT056iLdaBadSIulan3qKbNUaokF7YD1Ui_RI-GW5EEccuvZSK__s